Anasayfa

Akademik Hayat

Ölçme ve Değerlendirme

RAYS DENEME SINAVLARI
Radikal Okulları kendi yayınları ve farklı yayınlardan 9 ve 10. Sınıflarda iki haftada bir Kazanım Değerlendirme Sınavları ve deneme sınavlarını uygular, her öğrenciye ait sınav karnelerini çıkartır. Eğitim koçlarımız bu karneleri analiz ederek bireysel öğrenci programını hazırlar ve takibini yapar. 11 ve 12. Sınıflarımıza her hafta RAYS ismini verdiğimiz Radikal YKS deneme sınavları uygulanır. Bu sınavlardan sonra mutlaka her öğrencimizle eğitim koçlarımız görüşüp sınav analizi yapar ve bireysel ders programı hazırlar. 

RANDEVULU ÖZEL DERS SİSTEMİ
RAYS Deneme Sınavlarından alınan sonuçlar neticesinde yapılan sınav analizleri ve bireysl ders programları ışığında, Radikal Okulları öğrencileri 9 ve 10. Sınıflarda haftada 3, 11. Sınıflarda haftada 4 ve 12. Sınıflarda haftada 6 tane kendinin ve eğitim koçlarının belirlediği randevulu özel ders sisteminden yararlanır. Öğrenci tekrar etmek istediği konuyu yada varsa sorularını bireysel olarak randevu saatlerinde alanında uzman eğitimcilerle tekrar eder. HAFTALIK SORU ÇÖZÜMÜ VE RADİKAL İSTASYON DERSLERİ
Alanında deneyimli eğitim koçlarımızın deneme sınavlarını analiz ederek her hafta iki gün belirlenen konulardan istasyon dersleri ve soru çözümü dersleri yapılır. Öğrencilerin eksikleri tamamlanır ve soruları yanıtlanır.